128GB eMMC 5.1 · Samsung · BGA-153 · High Capacity
| Номер детали | KLMCG2HETF |
|---|---|
| Производитель | Samsung Semiconductor |
| Type | eMMC 5.1 |
| Capacity | 128 GB |
| Bus Width | 8-bit |
| Speed | HS400 |
| Корпус | BGA-153 |
| Напряжение питания | 1.8 V / 2.7–3.6 V |
| Рабочая температура | −25°C to +85°C |
| RoHS | Yes |
| VCCQ | 1.8 V |
|---|---|
| VCC | 2.7–3.6 V |
| Seq Read | 400 MB/s |
| Seq Write | 200 MB/s |
| IOPS Read | 15000 |
| eMMC | JEDEC 5.1 HS400 |
|---|---|
| CMD | 1-wire |
| DATA | 8-bit |
| Номер детали | KLMCG2HETF |
|---|---|
| Orderable Qty | 1 pcs – 10,000+ pcs |
| Цена (1–9 шт.) | По запросу |
| Цена (10–99 шт.) | По запросу |
| Цена (100–499 шт.) | По запросу |
| Цена (500+ шт.) | Лучшая цена |
| Lead Time (stock) | 3–7 business days |
| Упаковка | Tray / Tape & Reel (T&R) |
| Экспортный контроль | EAR99 (No license required) |
The KLMCG2HETF is a 128GB eMMC 5.1 · Samsung · BGA-153 · High Capacity from Samsung, widely used in UAV and drone applications.
This component is a popular choice among drone engineers for its reliability, performance, and industry ecosystem support. UAVCHIP maintains stock of KLMCG2HETF for rapid global fulfillment.