433MHz RF ASK/OOK Transceiver · SOT-23-6 · Simple RF
| Номер детали | LM8330 |
|---|---|
| Производитель | Nordic / TI |
| Type | RF-трансиверы |
| Frequency | 433 MHz |
| Modulation | ASK / OOK |
| Output Power | 5 dBm |
| Sensitivity | −108 dBm |
| Корпус | SOT-23-6 |
| Напряжение питания | 1.8–3.6 V |
| Рабочая температура | −40°C to +85°C |
| RoHS | Yes |
| VDD | 1.8–3.6 V |
|---|---|
| TX Current | 15 mA |
| RX Current | 8 mA |
| Sleep | 0.1 µA |
| SPI | SPI config |
|---|---|
| DATA | ASK data pin |
| Номер детали | LM8330 |
|---|---|
| Orderable Qty | 1 pcs – 10,000+ pcs |
| Цена (1–9 шт.) | По запросу |
| Цена (10–99 шт.) | По запросу |
| Цена (100–499 шт.) | По запросу |
| Цена (500+ шт.) | Лучшая цена |
| Lead Time (stock) | 3–7 business days |
| Упаковка | Tray / Tape & Reel (T&R) |
| Экспортный контроль | EAR99 (No license required) |
The LM8330 is a 433MHz RF ASK/OOK Transceiver · SOT-23-6 · Simple RF from Nordic/Texas, widely used in UAV and drone applications.
This component is a popular choice among drone engineers for its reliability, performance, and industry ecosystem support. UAVCHIP maintains stock of LM8330 for rapid global fulfillment.