512MB NAND Flash · 3.3V · TSOP-48 · Samsung K9F
| Номер детали | K9F4G08U0E |
|---|---|
| Производитель | Samsung Semiconductor |
| Type | SLC NAND Flash |
| Capacity | 4 Gb (512 MB) |
| Architecture | SLC |
| Bus Width | 8-bit |
| Корпус | TSOP-48 |
| Напряжение питания | 2.7–3.6 V |
| Рабочая температура | −40°C to +85°C |
| RoHS | Yes |
| VCC | 2.7–3.6 V |
|---|---|
| Page size | 2 KB + 64B OOB |
| Block size | 128 KB |
| Pages/block | 64 |
| Transfer rate | 25 MB/s |
| Интерфейс | Async NAND |
|---|---|
| ALE/CLE/WE/RE | Standard NAND bus |
| Номер детали | K9F4G08U0E |
|---|---|
| Orderable Qty | 1 pcs – 10,000+ pcs |
| Цена (1–9 шт.) | По запросу |
| Цена (10–99 шт.) | По запросу |
| Цена (100–499 шт.) | По запросу |
| Цена (500+ шт.) | Лучшая цена |
| Lead Time (stock) | 3–7 business days |
| Упаковка | Tray / Tape & Reel (T&R) |
| Экспортный контроль | EAR99 (No license required) |
The K9F4G08U0E is a 512MB NAND Flash · 3.3V · TSOP-48 · Samsung K9F from Samsung, widely used in UAV and drone applications.
This component is a popular choice among drone engineers for its reliability, performance, and industry ecosystem support. UAVCHIP maintains stock of K9F4G08U0E for rapid global fulfillment.