16MB NOR Flash · QPI · 3.3V · SOIC-8 · ISSI Alternative
| Номер детали | IS25LP128 |
|---|---|
| Производитель | ISSI |
| Type | Serial NOR Flash |
| Capacity | 128 Mb (16 MB) |
| Интерфейс | SPI / QPI (Quad-Peripheral Interface) |
| Clock Speed | 133 MHz |
| Корпус | SOIC-8 / WSON-8 |
| Напряжение питания | 2.3–3.6 V |
| Рабочая температура | −40°C to +85°C |
| RoHS | Yes |
| VCC | 2.3–3.6 V |
|---|---|
| QPI clock | 133 MHz |
| Sector size | 4 KB |
| Block size | 64 KB |
| Pages | 65536 × 256B |
| SPI | Standard/Dual/Quad SPI |
|---|---|
| QPI | Quad Peripheral Interface |
| WP/HOLD | Hardware protect pins |
| Номер детали | IS25LP128 |
|---|---|
| Orderable Qty | 1 pcs – 10,000+ pcs |
| Цена (1–9 шт.) | По запросу |
| Цена (10–99 шт.) | По запросу |
| Цена (100–499 шт.) | По запросу |
| Цена (500+ шт.) | Лучшая цена |
| Lead Time (stock) | 3–7 business days |
| Упаковка | Tray / Tape & Reel (T&R) |
| Экспортный контроль | EAR99 (No license required) |
The IS25LP128 is a 16MB NOR Flash · QPI · 3.3V · SOIC-8 · ISSI Alternative from ISSI, widely used in UAV and drone applications.
This component is a popular choice among drone engineers for its reliability, performance, and industry ecosystem support. UAVCHIP maintains stock of IS25LP128 for rapid global fulfillment.