8GB eMCP · eMMC 5.1 + LPDDR4 · BGA-221 · Samsung eMCP
| Номер детали | KMRH60014A |
|---|---|
| Производитель | Samsung |
| Type | eMCP (eMMC + LPDDR4) |
| eMMC Capacity | 8 GB |
| RAM | 2 GB LPDDR4 |
| Корпус | BGA-221 |
| Напряжение питания | 1.8 V |
| eMMC Spec | JEDEC eMMC 5.1 |
| RAM Speed | LPDDR4 3200 Mbps |
| Рабочая температура | −25°C to +85°C |
| RoHS | Yes |
| VCCQ | 1.8 V |
|---|---|
| Seq Read | 350 MB/s eMMC |
| RAM BW | 25 GB/s LPDDR4 |
| Boot | 2× 4MB boot partitions |
| RPMB | Yes |
| eMMC | JEDEC 5.1 |
|---|---|
| LPDDR4 | 32-bit bus LPDDR4 |
| Cmd/DAT | 8-bit eMMC |
| Номер детали | KMRH60014A |
|---|---|
| Orderable Qty | 1 pcs – 10,000+ pcs |
| Цена (1–9 шт.) | По запросу |
| Цена (10–99 шт.) | По запросу |
| Цена (100–499 шт.) | По запросу |
| Цена (500+ шт.) | Лучшая цена |
| Lead Time (stock) | 3–7 business days |
| Упаковка | Tray / Tape & Reel (T&R) |
| Экспортный контроль | EAR99 (No license required) |
The KMRH60014A is a 8GB eMCP · eMMC 5.1 + LPDDR4 · BGA-221 · Samsung eMCP from Samsung, widely used in UAV and drone applications.
This component is a popular choice among drone engineers for its reliability, performance, and industry ecosystem support. UAVCHIP maintains stock of KMRH60014A for rapid global fulfillment.